“Şehit Yakınları ve Gaziler Yüksek Kurulu”nu kuracağız”

“Şehit Yakınları ve Gaziler Yüksek Kurulu”nu kuracağız”

“Şehit Yakınları ve Gaziler Yüksek Kurulu”nu kuracağız”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan, CHP iktidarında Şehit yakınlarının, gazilerin ve gazi yakınlarının sorunlarının çözümünde koordinasyon görevi yapacak, sorunları ile ilgilenecek Başbakanlık’a bağlı “Şehit Yakınları ve Gaziler Yüksek Kurulu”nu kuracaklarını söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar 2. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan ilçe, belde ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN

AYLIK GELİRLERİNİ NET MEMUR MAAŞINA EŞİTLEYECEĞİZ

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Milletvekili Adayı Uyan, “Şehitlerimizin eşlerinin, eşleri yoksa anne ve babalarının ve gazilerimizin net aylık gelirinin alt sınırını en düşük net memur maaşına eşitleyeceğiz. Tüm şehit ailelerine ve gazilere yeşil pasaport vereceğiz. Şehitlerin 18 yaşından büyük olan ve öğrenci olmayan çocuklarının kişi sınırlaması olmaksızın, kamu kurumlarında istihdam edilebilmesini sağlayacağız. Gazi ve şehit çocuklarının eğitim hayatlarını burslu olarak sürdürebilmeleri için gerekli desteği sağlayacağız. Tüm gazilerin sağlık güvencelerini, milletvekilleriyle eşit seviyeye getireceğiz. Gazilere ikinci iş hakkı ve 3000 günde emeklilik hakkı vereceğiz. Terörle mücadelede yaralanan tüm TSK mensuplarına gazi statüsü vereceğiz.” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ UCUZ BİR EMEK ÜLKESİNE DÖNÜŞTÜRDÜLER

AKP iktidarının çalışma hayatı üzerinde yoğun bir baskı uygulayarak çalışanları yoksullaştırdığını kaydeden Uyan, “AKP Türkiye’yi ucuz emek ülkesine dönüştürmüştür. Hızla artan işsizliğe çare bulamazken, fazla çalışmayı norm haline getirmiş ve modern köleliğe göz yummuştur. Denetimsizlik ve cezasızlık sonucu iş kazaları ve cinayetlerinin katlanarak artmasına ve olağanlaşmasına neden olmuştur. Çalışanların örgütlenme ve hak arama yollarını sistematik olarak tıkamıştır. CHP iktidarında, yurttaşlarımızı iyi bir yaşam düzeyi ve ücrete kavuşturacağız. Çalışma hayatında eşitliği sağlayacak, her türlü ayrımcılıkla mücadele edeceğiz. Güvenceli istihdamı ilke edinecek, işsizlikle mücadeleye öncelik vereceğiz. Çalışma koşullarını, işçi sağlığı ve güvenliğini uluslararası standartlara uyumlu hale getireceğiz. Mesleki ve meslek içi eğitim programlarını geliştirerek vasıflı iş gücü yaratacağız. Çalışanları sendikal haklarına ve örgütlenme özgürlüklerine kavuşturacağız. Hak arama yollarının önündeki bütün engelleri kaldıracağız.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ