“Yoksul ailelere 720 lira yardım yapılacak”

“Yoksul ailelere 720 lira yardım yapılacak”

Genel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmaya devam eden CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkcı, dar gelirli vatandaşların CHP iktidarıyla refah seviyelerinin arttıracağını söyleyerek, “Türkiye’deki gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldıracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkcı, genel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Afyonkarahisar Merkez’de Yenice, Burmalı mahallelerinde ve Işıklar beldesinde vatandaşlarla buluşan Kayıkcı, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Vatandaşlar, AKP hükümetinden dert yanarak, “AKP bizleri unuttu. Geçim konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz.  Türkiye ekonomisi iyi diyorlar ama vatandaşların, esnafların hali perişan” diye konuştular.

“SOSYAL YARDIMLARLA OY AVCILIĞI YAPILIYOR”

Türkiye’de yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını ve çözmek için göreve talip olduklarını belirten Kayıkcı, “Türkiye’deki vatandaşların hali perişan. 3 kuruş maaşla geçim savaşı veriyorlar. Evlerine doğru dürüst erzak götüremiyorlar. Esnafların hali içler acısı. Siftah yapamadan kepenk kapatıyorlar. Çiftçiler inim inim inliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle üretim yapmakta güçlük çekiyorlar. Lüks gemilere, yatlara ucuza verilen mazotu çiftçimize 2-3 katı yüksek fiyata veriliyor. Yıllarını ve emeklerini bu ülkeye veren emekliler, hak etmedikleri bir hayat sürüyor. İnsanlara ucuz işçilikle sosyal yardımlara muhtaç bırakılıyor. Bu yardımlarla oy avcılığı yapılıyor” dedi.

“CHP İKTİDARINDA VATANDAŞLAR RAHAT BİR NEFES ALACAK”

Kayıkcı, Türkiye’deki sıkıntılara karşı CHP’nin çözümlerinin hazır olduğunu kaydederek, “CHP iktidarında asgari ücret bin 500 lira olacak. Yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Geliri olmayan vatandaşlara aylık 720 lira yardım yapılacak. Vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. Refahı tabana yayarak, insanların hayat standartlarını yükseğe çekeceğiz. Cebinde parası olan vatandaşlarımız rahatlıkla gidip ihtiyaçlarını görecek. Bu sayede esnaflarımızda kazanacak. Türkiye’de yanlış uygulanan politikalar tarım ve hayvancılığı mahvetti. Biz çiftçilerimize mazotu 1,5 liraya vereceğiz. Ayrıca tarımsal desteklemelerde yapılacak. Üreticimiz kazanacak, satıcı kazanacak, dolayısıyla Türkiye kazanacak, kalkınma ve refah seviyemiz yükselecek. Taşeron denilen modern köleliliği ortadan kaldırarak, işçilerimizin sosyal güvenceliği işlerde çalışmalarını sağlayacağız. Emeklilerimiz bizim başımızın tacıdır. Emekli maaşlarını en düşük bin 500 lira olacak şekilde düzenleyeceğiz. Ayrıca emeklilerimize ramazan ve kurban bayramlarında ikramiye vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlar, nakdi olarak yapılacak. Vatandaş aldığı yardım parasıyla kendi istediğini alacak. Gelir dağılımdaki adaletsizliği ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2015 perşembe    13:17

Haber Foto: CHP AFyon

Burmalı ziyaret (1) Yenice ziyaret

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ