BELİRSİZLİK GİDERİLDİ

BELİRSİZLİK GİDERİLDİ

BELİRSİZLİK GİDERİLDİ
Dinar merkez köy ve kasabalarımızdan Ziraat Odamıza gelen çiftçilerimiz Haşhaş ekiminin geç kaldığını ekimin ne kadar olacağını, ekimin hangi şartlar altında olacağını ve anlaşmalı ekimin nasıl olacağını Ziraat odası Başkanı Cengiz GÜÇLÜ ye makamında sorunlarını ilettiler.
GÜÇLÜ kendisinin de yetmiş (70) dekar haşhaş ekimi yapacağını ama belirsizlik den dolayı beklemede kaldığını, Haşhaş ekim konusunu, Toprak Mahsulleri Ofisi 2018-2019 haşhaş ekim döneminin gelmesine rağmen talimat gelmediğini Haşhaş tohumunu kimin ne kadar ekeceğini anlaşmalı ektirilip ektirilmeyeceği konusunda bir belirsizlik olduğunu sözlü olarak beyan edildi.
Toprak Mahsulleri Ofisinden tatmin edici cevap alamayan Bşk. GÜÇLÜ Dinarın evladı Çiftçi kökenli olan Afyonkarahisar Adalet ve Kalkınma Partisi Mv. limiz Syn. Ali ÖZKAYA ya sorunları ilettiğini ve vekilimizin ekim konusunda müjdeyi verdiğini çiftçilerimize duyurdu.
Vekilimiz Ali ÖZKAYA beyefendinin Tarım Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonucunda Bakanlık Müsteşarının 2018-2019 tarım dönemi Haşhaş ekim ve Üretim uygulamalarına yönelik Bakanlık talimatının 25,09,2018 tarihi itibari ile Haşhaş ekimi yapılan ilgili Şube Müdürlüklerine gönderildiğini ve bütün iş ve işlemlerin Ofis ler tarafından başlatılacağını belirttiler.
Çiftçinin dostu çiftçi kökenli olan hemşerimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Mv. miz Syn. Ali ÖZKAYA ‘ ya Dinarlı çiftçilerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ