Ferahlığın, Sağlamlığın ve Konforun Adresi

Ferahlığın, Sağlamlığın ve Konforun Adresi

Ferahlığın, Sağlamlığın ve Konforun Adresi

Dinar’da Yeni Hastane bölgesinde yükselmeye devam eden Ihlamur Evlerinde yapım çalışmaları devam ediyor.

Konutları henüz teslim edilmeden satın almaya başlayan vatandaşlar, Ihlamur Evleri projesinin çok güzel bir yatırım olduğunu söylediler.

3 bloktan oluşan projenin A bloğunun tamamlanmak üzere olduğu bu yılsonuna kalmadan vatandaşlara teslim edeceği bildirildi.

Dinar’ın deprem bölgesi olması nedeniyle konutlardaki sağlamlığa dikkatleri çeken İnce Mühendislik Sahibi Halil İnce, evlerin Depreme Dayanıklı Fore Kazık Temel Sistemli  /  Dış Cephe Mantolu, Isı Yalıtımlı, Ferah ve Konforlu Yaşam Alanları  /  Şehir Merkezi ve Hastaneye Yürüme Mesafesinde olduğunu söyledi.

Dinar’da inşat sektöründe çok büyük çığır açan ve yaptığı sağlam ve estetik binalarla vatandaşların gündeminde olan İnce Mühendislik İnşaat’tan ilçeye depreme dayanıklı, ferah, geniş ve konforlu ev modelleri inşa etmeye devam ediyor.

Kendisinin İnşaat Mühendisi ve Müteahhit olması nedeniyle yapılarda emniyete ve estetiğe çok önem veren Halil İnce Dinar’a uygulayacağı önemli projede yapıların sağlamlığı ve estetik görünümü açısından vatandaşların da çok beğeneceği harika bir proje uygulanacak.

Dinar’a uygulanacak olan projenin emniyeti ve estetiği hakkında bilgiler veren İnşaat Mühendisi ve Müteahhit Halil İnce, Dinar’ın birinci derecede deprem bölgesi olmasına dikkatleri çekerek şunları söyledi, “Gerçekleşen bir projede her şeyden önce  vatandaşlarımızın emniyeti, güvenliği ve sağlığı şirketimiz açısından çok önemlidir. Bu nedenle kullandığımız inşaat malzemelerinde ve işçilikte bunu en yüksek seviyede tutarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için işimizi dört dörtlük yapıyoruz” dedi.

Halil İnce: Estetiklik Çok Önemli

Yapılarda iç ve dış görünümün, yani estetikliğin özellikle bayanlar açısından çok önemli olduğunu da ifade eden Halil İnce, günümüzde inşaat malzemeleri birinci öncelik olmakla beraber, sağlamlıktan ödün vermeden inşaa edilen yapıların en kaliteli malzemeler ile yapıldığını kaydederek şöyle konuştu, “Dinar’da yaşayan bayanlar için yapıların iç ve dış estetiği çok önemli. Kadın gözüyle bir yapıya bakıldığında kolayca fark edilen estetik yapılarımızla iç ve dış görünüşe de ayrı bir önem verdik. Son derece emniyetli estetik yaşam alanları oluşturarak, değerli Dinar halkına en kaliteli hizmeti sunmak istiyoruz”dedi.

Dinar ve bölgesinde pek yaygın olmayan Fore kazık sistemiyle yerin altına 13 metre kolonlar gömülerek yapılacak olan yeni proje hakkında bazı bilgiler veren İnce Mühendislik İnşaat sahibi Halil İnce, Dinar’ın bir deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak, dayanıklı, sağlam ve kaliteli ev yapmanın çok daha gerekli olduğunu belirterek şunları söyledi, “Öncelikle hepimizin bildiği gibi Dinar ve bölgesi depremlerin sık yaşandığı bir bölgedir. Birinci derecede deprem bölgesi olan Dinar’da dayanıklı ve sağlam ev yapmayı kendimize hedef belirlemiş durumdayız. Bu nedenle fore kazık sistemi dediğimiz uygulamayla ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirmek isterim. Fore kazık veya bir diğer adı ile yerinde dökme betonarme kazık, depremden sonra adını sık sık duymaya başladığımız bir uygulamadır. Arazi kullanımının ve yeraltı yapılaşmasının artışı uygulamayı zorunlu kılmıştır.  Çapları  65 cm’den başlayıp 150 cm’ye kadar çıkabilen fore kazıklar, taşıma kapasitesi düşük olan zeminlerde bina yükünü sağlam bir zeminde taşıtmak için kullanılır. Bu kazıklar sondaj kazıkları olup yöntemleri yapılan sahanın durumu, zemin yapısı, kazığın çapı ve derinliğine bağlıdır. Fore kazık yapımında dikkat edilmesi gereken, ihtiyaç ve zemin koşullarına göre proje oluşturmak ve standartlarda belirtildiği şekilde uygulamaktır” dedi

Dinar’a bağlı Dörtyol Mahallesi, yeni Dinar Devlet Hastanesi güzergâhında bulunan vagon fabrikası karşısındaki alana yapılacak olan 46 konutluk proje hakkında da açıklayıcı bilgiler veren Halil İnce gazetecilere yaptığı açıklamasında, konutların 2 ayrı bloktan oluşacağını, evlerin 150 M2 ile 180 M2 arasında olacağını, oto parkı, peyzaj düzenlemesi ile birlikte çok güzel bir görüntüye sahip bir site haline geleceğini söyledi. Vatandaşları ev alırken uyarmayı da ihmal etmeyen İnce, vatandaşlarımız lütfen ev alırken, öncelikle evin kalitesine, ve sağlamlığına dikkat etsinler, çünkü kaliteli işçiliğin olmadığı bütün konutlarda ilerleyen kısa zamanlarda çok büyük sorunlar çıkabilir” dedi.

İnce Mühendislik İnşaat Firması olarak Dinar dışında da birçok yerde yaşam alanları oluşturmaya devam eden İnce Mühendislik, Isparta, Sandıklı ve Afyonkarahisar’da da birçok başarılı projeye imza atmış durumda. Projelerde profesyonel mimarlarla çalışarak, sağlamlık kadar konfor ve estetiği de ön planda tutan İnce Mühendislik İnşaat Firması bundan sonra da her daim vatandaşların önceliklerini düşünerek yeni yapılar inşaa etmeye devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ