BİR AYRICALIKTIR DİNARLI OLMAK

Ayhan Karakus

Yazarın şu ana kadar yazılmış 58 makalesi bulunuyor.

BİR AYRICALIKTIR DİNARLI OLMAK

            Şans sadece piyangodan para çıkması, okey oyununda sürekli okeyin sende olması, avlanırken avının karşına çıkıp sana aval aval bakması, açtığın kola kapağından bedava bir şişe daha kola kazanmak ve bunlara benzer olaylardan ibaret değildir. İnsanın ömründe şanslı yâda şanssız olduğu birçokan, zaman, alanlar ve imkânlar vardır. Benim şanssız olduğum birçok alan yanında şanslı olduğum yerlerde vardır. Kendimi şanslı hissettiğim olaylardan bir tanesi üzerimde taşıdığım kimlik kartı. Kimliğimde yazılı üç tane aynı kelime. Doğum yeri DİNAR, nüfusa kayıtlı olduğu yer DİNAR, Nüfus cüzdanının verildiği yer DİNAR. Kimimsine göre pek bir şey ifade etmese de benim için çok önemlidir bu üç aynı kelimenin bir kartta yazılı olması yani övünmek gibi olmasın DİNAR lı olmak benim için büyük bir şans. Dualarımdan biriside cansız bedenimin de bu şehrin topraklarında olması.

Evet benim için bir şans DİNAR lı olmak. Dokuz yıl doğuda bulundum. Genelde insanlar herhangi bir ilçeden bile olsalar memleketlerini bağlı oldukları ili söyleyerek kendilerini tanıtırlar. Ben hiçbir zaman ilimizi söyleyemedim memleketimi soranlara hep DİNAR lıyım dedim. Bu güzel ilçede yaşamak bana huzur veriyor, havasını solumak canıma can katıyor, suyu sanki tüm vücudumu temizliyor.

Büyük menderes nehrinin doğduğu, dünyada ilk müzik yarışmasının yapıldığı , yaklaşık olarak altı tane ile yakın olması , birçok ile geçişte yol güzergahında olması, birçok şehirde olmadığı kadar eğitime destek veren kurum ve derneklerin çok olması ve halkımızın bu vesile ile eğitime destek vermeleri, düğünlerinin ve cenazelerinin büyük bir katılımlarla yapıldığı yerdir DİNAR ımız.

Suçıkan, Santral park, Garpark, İncirlipark, Atatürkparkı , Aziz park, gibi güzelliklerde parkları olan kaç şehir vardır acaba? Birçok şehirde yeni atanan bir memura hoş geldin bile denmezken ilçemize yeni gelen bir memura tüm kurumun seferber olup tüm ihtiyaçlarını karşıladığı kucak açılıp yabancılık çekmesin diye elinden geleni yapan insanların yaşadığı kaç şehir var acaba ?Birçok şehirde alışverişe giren müşteriye buyurun ne istemişsiniz yerine gelen müşteriye hoş geldiniz buyurun ne ikram edelim diye soran esnafın yoğun olduğu kaç şehir var acaba?

İşte bunlar gibi birçok nedenden dolayı ekmeğimi başka bir şehirde kazanmama rağmen hala bu güzel DİNAR da ikamet etmekteyim ve her gün bu güzel şehirde yaşamak için yetmiş kilometrelik yolu gidip gelmekteyim.

Sayın okuyucularım bu güzel şehrimize sahip çıkalım. Birbirimize saygılı olalım, azçok herkezin birbirini tanıdığı bu şehrimizde kimseyle kavgalı olmayalım, üç kuruş menfaat için aynı havayı soluyup suyunu içtiğimiz dostlarımızı kırmayalım, dünya menfaatleri için küsmeyelim dostlarımıza iş arkadaşlarımıza komşumuza. Çünkü hepimiz DİNAR lıyız ve şanslıyız. Düğünümüz bu insanlarla şenlenecek ölümüz bu insanların omzunda gidecek.

YAZARIN SON YAZILARI
AFFINIZA SIĞINARAK 7 - 28 Haziran 2018
BUNLARI YAPIYORUZ - 11 Haziran 2018
ESKİNİN KIYMETİ - 18 Nisan 2018
ZOR İŞ AŞIK OLMAK - 22 Mart 2018
MUTLULUK (2) - 22 Şubat 2018
MUTLULUK - 7 Şubat 2018
AHDE VEFA - 15 Ocak 2018
İLETİŞİM - 20 Aralık 2017
NEDEN ? - 30 Kasım 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. AYHAN KALKAN dedi ki:

  DOĞRU SÖZE NE DENİR ADAŞ ELİNE SAĞLIK

 2. Uğur Aymelek dedi ki:

  Ahh suçıkan 😀

  1. Ayhan dedi ki:

   Ne geceydi değilmi. İyi makasa geldiydin.

 3. Erol dedi ki:

  Dinar yazılır diiinar diye okunur 5 harf olup 7 harf okunan başka memleket yoktur.
  Keşşşkee bende dinarla olsam.

BİR YORUM YAZ