ZOR İŞ AŞIK OLMAK

Ayhan Karakus

Yazarın şu ana kadar yazılmış 58 makalesi bulunuyor.

ZOR İŞ AŞIK OLMAK

Âşık olmayan kadın veya erkek var mı aranızda? Gerçekten anlatılması çok zor bir duygudur âşık olmak aşkı yaşamak. Bana göre bu aşk duygusu yıllar önce daha tatlı daha cezp edici ve zevkliydi. Âşık olduğun kızı veya erkeği görmek için akıl almaz planlar yapılırdı. Onu birkaç saniye görebilmek ya da gizli saklı iki kelam laf etmek sıkıyorsa elini tutabilmek öyle zor ve imkansızdı ki başarabilen erkek veya kız o anın hayaliyle günlerce haftalarca mutlu olurlar ve içi içine sığmazdı. Zordu yasaklar içinde iletişimin güç olduğu o dönemlerde aşk… Ama çok güzeldi. Zor olan bu aşk evlilikle sonuçlandığı zaman işte o evlilik kaya gibi sağlam olur ve olağan dışı bir olay olmadıkça kesinlikle yıkılmazdı yuva. Çünkü zor elde edilmiş bir birliktelikti evlilik o zamanlar zor olduğu içinde kıymetliydi. Şimdi ise bu iletişim çağında artık bir kız yâda erkek arkadaş bulmak o kadar kolaylaştı ki. Geçenlerde bir iş adamı ablimizle bir yerde yemek yedik. Üç tane fabrikası var ortalama dört yüz kişi çalıştırıyor yanında. Bu ablimizin bir cep telefonu var ortalama iki saat içinde üç kez işiyle ilgili görüşme yaptı.

             Şimdiki gençliğe bakıyorum bir masaya oturdular mı en az iki veya üç

     tane Telefon çıkarıyorlar masaya. Sohbet etmek ya da bir şeyler içmek için

    oturdukları masada kimse kimseyle konuşmuyor ya telefonla sırıtarak uzun uzun

    konuşuyorlar yâda nasıl beceriyorlarsa çok hızlı bir şekilde mesaj yazıp cevap

    alıyorlar. Dışarıdan bakıldığında sanıyorsunuz ki bunlar birer holding

    yönetiyorlar. İşte teknolojinin suyunu çıkardığımız konulardan biriside bu cep

     telefonu.

          Biliyorsunuz ki şu an faceboku olmayana adam denilmiyor! Gençlerimiz genelde buralardan buluyorlar kız veya erkek arkadaşlarını. Sağlam bir dalı tutmayınca diğer dalı bırakmıyor. Dürtmek kelimesinin pis bir argo olduğunu hepimiz biliyoruz ama bu facede çok normal oldu . Birde aklımın almadığı beğen tuşu var. Gencin birisi kansere yakalanmış ve bunu kendi profilinde paylaşmış ve inanın bu paylaşımı yaklaşık kırka yakın arkadaşı beğen tuşuna basarak beğenmiş. Öyle bir devirdeyiz şuan.

         Kısacası iletişimin dorukta olduğu şimdiki zamanda âşık olmak sevgili bulmak o kadar kolay ki evlilikle sonuçlanan bu birliktelikler çok çabuk çatırdıyor maalesef. Çünkü kolay emeksiz elde edilmiş bir evlilik. O yüzden çok kolay yıkılıyor yuvalar. Bu sebeple avukatlık mesleği her geçen gün cazibesini biraz daha arttırıyor.

YAZARIN SON YAZILARI
AFFINIZA SIĞINARAK 7 - 28 Haziran 2018
BUNLARI YAPIYORUZ - 11 Haziran 2018
ESKİNİN KIYMETİ - 18 Nisan 2018
ZOR İŞ AŞIK OLMAK - 22 Mart 2018
MUTLULUK (2) - 22 Şubat 2018
MUTLULUK - 7 Şubat 2018
AHDE VEFA - 15 Ocak 2018
İLETİŞİM - 20 Aralık 2017
NEDEN ? - 30 Kasım 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ